Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine din Bucureşti va organiza o a doua sesiune de admitere în luna septembrie 2010, pentru completarea locurilor cu taxă rămase disponibile la programele de masterat după sesiunea din luna iulie.

Vor fi vizate în mod deosebit următoarele programe:

1. Studii franceze şi francofone

2. Studii est-asiatice

3. Studii religioase. Texte şi tradiţii

Precizăm însă că majoritatea masteratelor vor organiza o a doua sesiune de admitere în perioada menţionată, pentru locuri cu taxă, în măsura în care vor exista solicitări în acest sens.

Perioada de înscriere: 1-13 sept. 2010 (la secretariatul facultăţii din str. Edgar Quinet nr. 5-7, et. II)

Examenele de admitere: 15-17 sept. 2010

La masteratul de FORMAREA INTERPREŢILOR DE CONFERINŢĂ (engleză, franceză, germană, spaniolă), înscrierile vor avea loc în perioada 1-5 septembrie, iar examenele, în perioada 9-10 septembrie.