Asociaţia culturală „Irina Izverna-Tarabac şi Irina Mavrodin

vă invită vineri, 11 noiembrie 2011, la un eveniment cultural prilejuit de comemorarea lingvistei Irina Izverna Tarabac (1970-2007), master în lingvistică la Universitatea din Bucureşti şi la Universitatea Stony Brook – New- York, SUA.

Programul întâlnirii cuprinde:

● Film comemorativ realizat de Universitatea Stony Brook – New- York, SUA

● Decernarea premiului „Irina Izverna-Tarabac” pentru tineri lingvişti (juriul concursului: prof. Alexandra Cornilescu, prof. Alexandra Cuniţă, prof. Larisa Avram, prof. Irina Mavrodin)

● Lansarea cărţii Creative Readings: questions and answers de Irina Izverna-Tarabac

● Lansarea numărului 1 al revistei Dignus est intrare a Asociaţiei culturale „Irina Izverna-Tarabac şi Irina Mavrodin

Cei interesaţi să participe la eveniment sunt aşteptaţi în data de 11 noiembrie 2011, la ora 18.00, la Lectoratul de limba franceză, Str. Edgar Quinet, nr. 5-7, sala 402.

www.dignusestintrare.ro

www.irinatarabac.ro