Înregistrează-te online și vino să îți alegi un master sau un doctorat la universități de top la QS World Grad School Tour, pe data de 25 octombrie la Athenee Palace Hilton București!

Te poți întâlni cu reprezentanții: London School of Economics, King’s College London, University of Kent, University of Reading, University of Geneva, Radboud University Nijmegen, HEC Paris, WU Vienna, IE Business School, Manchester Business School, EDHEC, EMLYON și ai multor altor universități. Aici poți afla mai multe informații despre ofertele disponibile în domenii precum finanțe și management, inginerie și IT, afaceri internaționale, artă și creație și multe altele.

În plus, doar participanții pot aplica pentru bursele oferite în cadrul QS World Grad School Tour, burse în valoare de 1.2 milioane $.

De ce să participi la QS World Grad School Tour:
• Aplici pentru burse de peste 1.2milioane $;
• Primești sfaturi pentru susținerea testelor TOEFL, IELTS;
• Discuți direct cu reprezentanții birourilor de admitere din cadrul universităților participante;
• Afli informații despre oportunități de cariera;
• Participi la sesiuni de consiliere admitere;
• Discuți despre programele masterale și doctorale de top cu cei mai buni consultanți de admitere;
• Interacționezi cu alți candidați sau absolvenți.

Agendă eveniment:

Ora Athenee Palace Hilton, București
15:30 Înregistrare participanțiPrimii 100 de participanți primesc gratuit QS Top Grad School Guide.
16:00-17:00 Seminar:
Pașii admiterii la master sau doctorat
Prezentatori: WU Vienna, University of Economics and Business, London School of Economics and Political Sciences (LSE), Hult International Business School.
17:00 Începerea târgului
Alege programe de master sau doctorat de la peste 20 de universități de renume!
17:30 – 18:00 Seminar  British Council – Pregatire pentru testele IELTS
18:30 – 19:00 Seminar  Road Language Centre – Pregatire pentru testele TOEFL
19:00 – 20:00 Ultima orăUltima șansă de a interacționa cu reprezentanții universităților .
20:00 Închiderea târgului

Accesul la eveniment și participarea la seminarii sunt gratuite.

Inregistreaza-te online aici !