Hey, candidat la FLLS!

Ți-am pregătit o hartă care te va ajuta să ajungi mai ușor la facultate pentru înscriere.

harta

Metrou: De la Gara de Nord vei lua metroul până la stația Piața Victoriei, apoi vei schimba, luând un alt metrou către stația Universitate. De acolo mai mergi un pic pe jos pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, până la intersecția cu strada C.A.Rosetti. Traversezi și ajungi în fața magazinului Vodafone din colț. Mergi în dreapta pe C.A.Rosetti, apoi prima la stânga, pe strada Pitar Moș. În câțiva pași, intrarea în Facultate va fi pe partea stângă.

RATB: Din Piața Gării de Nord (în fața fântânei arteziene) vei lua autobuzul 133 până la Piața Romană. Apoi, mergi pe Bulevardul General Gheorghe Magheru până la Cinema Patria, undei vei face stânga pe strada Arthur Verona, apoi prima la dreapta pe Strada Pitar Moș. Facultatea de Limbi și Literaturi Străine va fi pe partea dreaptă, în câțiva metri.