Anunţ  –  rezultatele finale ale concursului ERASMUS studenţi

Rezultatele finale ale selecţiei ERASMUS pentru mobilităţi studenţeşti în anul universitar 2014–2015 au fost afişate azi, 13 iunie 2014.

Catalogul cu rezultatele finale (+ contestaţii) ale selecţiei Erasmus în ordinea descrescătoare a mediilor obţinute de candidaţi se poate consulta AICI

Anunţ important pentru studenţii declaraţi TITULARI:

• Toţi studenţii selectaţi în calitate de TITULAR în urma concursului pentru bursele ERASMUS, sesiunea mai–iunie 2014, vor fi contactaţi prin e-mail de către reprezentanţii Biroului Programe Comunitare (BPC – ERASMUS) al Universităţii din Bucureşti, în vederea transmiterii procedurilor ulterioare procesului de selecţie (i.e. documente, informaţii).
  • Foarte important: toţi bursierii TITULARI vor pleca direct pe semestrul al II-lea al anului universitar 2014–2015, întrucât au expirat în universităţile–gazdă toate termenele limită de transmitere a nominalizărilor pentru plecarea în semestrul I.

Anunţ important pentru studenţii declaraţi REZERVE:   M  Toţi studenţii selectaţi în calitate de REZERVĂ în urma concursului pentru bursele ERASMUS, sesiunea mai–iunie 2014, vor fi contactaţi prin e-mail de către reprezentanţii Biroului Programe Comunitare (BPC – ERASMUS) al Universităţii din Bucureşti:

• DOAR DACĂ vor exista fonduri suplimentare de finanţare.
  • DOAR DACĂ vor exista situaţii în care studenţii titulari vor renunţa la locul repartizat în urma concursului ERASMUS. În cazul în care vor fi astfel de situaţii, atunci rezerva care se califică în ordine (în ordinea descrescătoare a mediilor), va putea primi finanţarea titularului, dar NU şi destinaţia acestuia.

Listele şi informaţiile de mai sus pot fi consultate şi la avizierele din sediile facultăţii noastre: Str. Edgar Quinet 5–7 (la Decanat) şi Str. Pitar Moş 7–13.