Planificarea examenelor poate fi consultată mai jos:

Restanțe (septembrie):

• Filologie, Studii Culturale, Limbi Moderne Aplicate: ANUL I,    ANUL II
  • Traducere și Interpretare (toți anii): AICI
  • Restanțe (recuperări) educație fizică: AICI

ATENŢIE! Această planificare poate suferi modificări! Vă rugăm verificați din nou această pagină înainte de începerea sesiunii de examene!

Anunțuri:

1. Studenții restanțieri la disciplinele predate de lect. dr. Alina Tigău sunt rugați să ia legătura prin email cu asist. dr. Mihaela Zamfirescu (mihaela.zamfirescu@lls.unibuc.ro)
  2. In atentia studentilor care au restanta la Structura Limbii franceze, sectiile Filologie si TI, anul I (A, B – Fonetica), anul II (A, B), la cursul Conf. dr. Sonia Berbinski: Toate examenele, inclusiv cel planificat pe data de 19 septembrie, vor avea loc pe data de 16 septembrie, ora 13 la Lectoratul de franceza.

IMPORTANT:

• Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine nu tolerează plagiatul! Mai multe detalii despre plagiat aici: PDF / Powerpoint
  • Procedura pentru contestarea examenelor scrise (conform cu Codul drepturilor şi obligaţiilor studentului) poate fi consultată AICI (<– CLICK)
  • Procedura privind completarea notelor în catalog poate fi consultată AICI (<– CLICK)

Mențiuni despre numărul de examinări:

• Calendarul examenelor/restanţelor poate fi consultat separat AICI (<– CLICK)
  • A treia și a patra (dacă se aprobă) examinare se fac cu taxă (50 RON/examinare)