Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine vă invită să-i treceţi pragul în perioada imediat următoare și să deveniți pentru câteva ore studenții facultății noastre.

Absolvenţii de liceu, precum şi studenţii sau absolvenţii în căutare de o doua specializare sunt invitaţi la cursuri deschise în perioada 2-6 maiîn cele două sedii principale, Edgar Quinet și Pitar Moș. Programul cursurilor deschise poate fi consultat AICI.

Tot în perioada 2-6 mai sunt organizate birouri de informare (infodesk) în holurile sediilor Edgar Quinet și Pitar Moș, cu programul 10:00-18:00 între 2 și 5 mai, respectiv 16:00-20:00 în sediul din Pitar Moș în seara de 6 mai. La standuri îi veți putea cunoaște pe studenții FLLS și pe voluntarii Asociației Studenților din Facultatea de Limbi și Literaturi Străine (ASLS) și veți putea obține informații despre toate specializările, modalitățile de admitere, culegerea cu subiecte din anii anteriori etc. Pagina grupului dedicat acestor zile poate fi găsită AICI.

În cadrul Zilelor Porţilor Deschise, studenții și vizitatorii sunt invitaţi să participe la evenimentul cultural Seara Culturală Rusească, desfăşurat în cursul serii de sâmbătă, 6 mai, în sediul Facultăţii din strada Pitar Moş, începând cu ora 17:00. Pagina evenimentului poate fi găsită AICI și AICI (facebook).