Absolvire

Un alt eveniment adresat studenților este și Ceremonia de Absolvire, care puncteazǎ ȋncheierea ciclului de licențǎ ȋntr-un cadru festiv. La acest prag important, ASLS asigurǎ prezenţa unor firme de renume pregătite să-i îndrume pe noii absolvenţi către o carieră de succes.

La ceremonia de absolvire ce are loc în Aula Magna a Facultății de Drept, proaspǎt absolvenții primesc roba, toca, șalul și diploma onorifică. Cu siguranțǎ aceste momente nu vor fi uitate niciodatǎ de cǎtre studenți, dar un fotograf profesionist se va asigurǎ cǎ acestea vor rǎmȃne vii pentru eternitate. Aceastǎ zi de neuitat din viața absolvenților se ȋncheie cu o petrecere marca ASLS cu tematicǎ diversǎ și activitǎți surprizǎ.