Asociația Studenților din Facultatea de Limbi și Literaturi Străine împlinește zece ani de activitate. Încă de la înființare, ASLS a încercat să reprezinte interesele studenților Facultății noastre, prin sprijinirea activității acestora pe toată perioada studenției, de la Admiterea Online până la Ceremonia de Absolvire. De asemenea, ASLS și-a extins aria de acoperire, organizând proiecte al căror scop îl reprezintă consilierea profesională a absolvenților și ușurarea integrării lor pe piața forței de muncă. Prin activitatea sa, ASLS s-a remarcat nu doar ca asociație studențească, ci și ca ONG, devenind un partener viabil atât pentru Conducerea Facultății, cât și pentru diverse companii și instituții din mai multe domenii de activitate.

La aniversare, ASLS sărbătorește cei zece ani de voluntariat prin organizarea unei conferințe pe tema ”Ce făceai acum 10 ani?”, care se va desfășura în data de 4 mai 2009, la Orange concept store, și la care invitații speciali vor fi Șerban Huidu și Dragoș Bucurenci.

Detalii despre înscriere se găsesc pe blog-ul proiectului și pe site-ul ASLS.