Planificarea examenelor poate fi consultată mai jos:

Anunțuri:

• Anul 1 LMA, examenul la Drept va avea loc pe 4 februarie la ora 11, la Facultatea de Drept, Amfiteatrul 1.
  • Anul III Filologie, examenul la Limba Română cu domnul profesor lect. dr. Viorel Vasile Guruianu va avea loc miercuri, pe 08 februarie, intervalul orar 12-14, la Facultatea de Litere, Sala 305.
  • Anul II CLOE, examenul la Macroeconomie va avea loc pe 03 februarie, ora 18:00, Amfiteatrul Pușkin.

IMPORTANT:

• Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine nu tolerează plagiatul! Mai multe detalii despre plagiat aici: PDF/Powerpoint
    • Un model pentru cererea de contestare a unei note poate fi găsit AICI (<– CLICK);
    • Procedura privind completarea notelor în catalog poate fi consultată AICI (<– CLICK)

Mențiuni despre numărul de examinări:

• Calendarul examenelor/restanțelor poate fi consultat separat AICI (<– CLICK)
    • A treia și a patra (dacă se aprobă) examinare se fac cu taxă (50 RON/examinare)