Important! Notele vor fi disponibile în carnetul electronic (UMS) în jurul datei de 23 februarie.

Contestațiile se pot depune în perioada 26-27 februarie prin e-mail (către secretara de an) sau fizic, în timpul programului cu publicul.

ATENȚIE! Studenții care au susținut examene din anul academic anterior (a treia examinare) trebuie să plătească taxa (50 de lei/examinare) și să trimită dovada plății!

Planificarea examenelor poate fi consultată mai jos:

ANUNȚURI:

• Examenul la Teoria dreptului – anul I LMA, seria 2, va avea loc sâmbătă, 27 ian, la ora 10:45, în amfiteatrul V din Facultatea de Drept.
  • Examenul la Teoria dreptului – anul I LMA, seria 1, va avea loc sâmbătă, 27 ian, la ora 09:00, în amfiteatrul IV din Facultatea de Drept.
  • Examenul la Economie – anul III LMA va avea loc în sala Plante.
  • Examenu la Limba Română, anul I Română B, va avea loc vineri 9 februarie la ora 11:00, în amfiteatrul Odobescu din Facultatea de Litere (parter).

IMPORTANT:

• Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine nu tolerează plagiatul! Mai multe detalii despre plagiat aici: PDF/Powerpoint
    • Procedura pentru contestarea examenelor scrise (conform cu Codul drepturilor şi obligaţiilor studentului) poate fi consultată AICI (<– CLICK);
    • Cererea de contestare a unei note poate fi găsită AICI (<– CLICK);
    • Procedura privind completarea notelor în catalog poate fi consultată AICI (<– CLICK)

Mențiuni despre numărul de examinări:

• Calendarul examenelor/restanțelor poate fi consultat separat AICI (<– CLICK)
    • A treia și a patra (dacă se aprobă) examinare se fac cu taxă (50 RON/examinare)